Οσασούνα

Αδιάφορη η Οσασούνα στο πρόσφατο της παιχνίδι με τη Μπέτις, ηττήθηκε πάντως με 3-0 χωρίς να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση στον αντίπαλο της. Στο 4ο μόλις λεπτό, ο Χοακίν εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο Γούιδο Ροντρίγκες με κεφαλιά εξ επαφής έκανε το 1-0 για την Μπέτις, ενώ στο 25’  ο Πεδράθα με πλασέ έκανε το 2-0. Η Μπέτις πίεζε σε όλο το παιχνίδι και έδωσε διαστάσεις θριάμβου με τέρμα του Αλενιά στο 83ο λεπτό. Ήττα με κάτω τα χέρια για μια Οσασούνα που δεν ελπίζει πλέον σε έξοδο στο Europa.

Θα λείψουν οι Ιμπάνιεθ (Μ), Άβιλα (Ε), Γαγιέχο (Ε,), Ρουμπέν Γκαρθία (Μ), Καρντόνα (Ε) και Ουνάι Γκαρθία (Α).

Bet Info - Οσασούνα

6/7 NG προσφάτως.

Θέλτα

Ένα πολύτιμο βαθμό στην προσπάθειά της να παραμονή στην πρώτη κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος έβαλε στη συγκομιδή της η Θέλτα. Οι Γαλιθιάνοι ξεκίνησαν «στραβά» το ματς. Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ στο Μπαλαΐδος πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του ματς με τον Άλβαρο Μοράτα. Στο 49ο λεπτό ο Μπράις Μέντεθ έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Φραν Μπελτράν έπιασε στην κίνηση εντός περιοχής το ψηλοκρεμαστό σουτ, με τον Γιαν Όμπλακ απλά να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα της εστίας του.

Εκτός ο κίπερ Αλβάρεθ και ο Ντένις Σουάρεθ (Μ).