Οσασούνα

Δεύτερη σερί ήττα για την Οσασούνα στο πρωτάθλημα μετά το ξεκίνημα με το δεξί. Οι δύο ομάδες άρχισαν το παιχνίδι αρκετά νωθρά, με τα πρώτα λεπτά να είναι κυρίως αναγνωριστικά. Μέχρι το 38ο λεπτό, δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο, ώσπου η Οσασούνα άνοιξε πρώτη το σκορ. Συγκεκριμένα, ο Ρομπέρτο Τόρες υποδέχθηκε υπέροχα την μπάλα και με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδραση στον πορτιέρο της Λεβάντε, σημειώνοντας το 1-0. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση καθώς μόλις τρία λεπτά αργότερα, βρήκε τον δρόμο προς την ισοφάριση. Ο Ρόζερ Μαρτί στο 71' αστόχησε απο την άσπρη βούλα αλλά  έξι λεπτά αργότερα, κατάφερε να βρει δίχτυα. Ο σκόρερ του 1-2 έδωσε την ασίστ στον Μοράλες, ο οποίος με κοντινή προβολή έγραψε το τελικό 1-3 και άφησε με άδεια χέρια την Οσασούνα.

Koμπλέ η  αποστολή.

Bet Info - Οσασούνα

4/5 NG προσφάτως.

Θέλτα

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα για περισσότερο από ένα ημίχρονο η  Θέλτα ηττήθηκε με 3-0 απο τη Μπαρτσελόνα. Προηγήθηκε από το 11′ με τον Φατί και παρά την αποβολή του Λενγκλέ στο 42′ πανηγύρισε το τρίποντο. Κομβικό για την έκβαση της αναμέτρησης ήταν το αυτογκόλ του Ολάθα στο 51′. Εκείνο «έκοψε» τα πόδια των γηπεδούχων και στη συνέχεια δεν κατάφεραν να ξαναμπούν στο ματς. Στο 90’+5 ο Σέρτζιο Ρομπέρτο έβαλε το κερασάκι στην τούρτα κλειδώνοντας το τρίποντο για την ομάδα του.

Εκτός ο κίπερ Αλβάρεθ και οι μέσοι Χουάνκα και Φοντάν.