Οσασούνα

Σε ένα ματς «ροντέο», η Οσασούνα ήταν αυτή που κατάφερε να πανηγυρίσει το τρίποντο, με 3-2 στην έδρα της Μαγιόρκα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό και παρότι δέχθηκαν την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους, κατάφεραν να παρουσιάσουν άκρως ανταγωνιστική εικόνα στο δεύτερο μέρος, παίρνοντας το τρίποντο, χάρις στα γκολ των Πέρεθ και Μαρτίνεζ στο 58ο και 88ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Αραθάτε βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-11 και 11 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Μπάρχα (μέσος), Αρέσο (αμυντικός) και Μπούντιμιρ (επιθετικός).

Ράγιο Βαγιεκάνο

Τρίτο σερί παιχνίδι όπου πανηγυρίζει νίκη η Ράγιο Βαγιεκάνο, αυτή τη φορά με 3-1 εντός έδρας, κόντρα στην Κάντιθ. Άκρως ανταγωνιστική εμφάνιση για τους γηπεδούχους με τον Φαλκάο να σκοράρει για ακόμα ένα ματς και τους Γκαρσία και  Παλαθόν να συμπληρώνουν τον πίνακα των σκόρερ. Πλέον, η ομάδα του Ιραόλα βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 13-7 και 13 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Μερκελάνζ (μέσος) και ο σημαντικός Σάβεγιτς (αμυντικός).