Οσασούνα

Με ένα μεγάλο διπλό έφυγε από την έδρα της Αλαβές η Οσασούνα και απομακρύνθηκε και άλλο από την επικίνδυνη ζώνη. «Τρένο» ξαφνικά η ομάδα απο την Παμπλόνα με τρείς νίκες στα τέσσερα τελευταία της ματς, με γκολ του Μπάρχα στο 77΄ξέφυγε με μια σπουδαία νίκη απο μια δύσκολη έδρα αλλά στις καθυστερήσεις κινδύνευσε με την ισοφάριση.

Εκτός ο χαφ Μπρασανάτς και ο φορ Αβιλά.

Bet Info - Οσασούνα

4/5 under 2.5 η Οσασούνα στο τελευταίο διάστημα.

Μπαρτσελόνα

Με σπουδαίες εμφανίσεις η Μπαρτσελόνα κατάφερε να επικρατήσει της Σεβίλλης, τόσο στο πρωτάθλημα όσο και στο κύπελλο. Ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι με 2-0 για το θεσμό του κυπέλλου, το γύρισε η Μπάρτσα στον επαναληπτικό με τριάρα (3-0), αφού οι Σεβιγιάνοι έχασαν πέναλτι στο 74' με το σκορ στο 1-0 και δέχτηκαν το γκολ που έστειλε το ματς στην παράταση στο 94'! Μεγάλο διπλό και στο πρωτάθλημα για την ομάδα των «Μπλαουγκράνα» με 2-0 εκτός έδρας ενώ ακολουθεί το παιχνίδι με την Παρί για το Τσάμπιονς Λίγκ.

Εκτός οι μπακ Αραούχο και Ρομπέρτο, ο εξτρέμ Φατί και ο μεσοεπιθετικός Κουτίνιο.