Οσασούνα

Τέταρτη ήττα στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια για την Οσασούνα, δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα μετά το 3-2 απο τη Σεβίλλη, ωστόσο έδειξε τρομερά στοιχεία αυταπάρνησης και μαχητικότητας καθώς ισοφάρισε σε 2-2 παρά το γεγονός πως έμεινε με παίκτη λιγότερο όταν βρισκόταν πίσω με 2-0! Γκολ - μαχαιριά στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης, αποτέλεσμα που την αφήνει στη 13η θέση και στο +6 απο τις θέσεις του υποβιβασμού.

Εκτός ο κίπερ Σέρχιο Ερέρα, εκτός οι Νάβας (Α) και Μονκαγιόλα (Μ).

Bet Info - Οσασούνα

4/5 over 2.5 προσφάτως για την Οσασούνα.

Εσπανιόλ

Αναμφίβολα δείχνει κάποια σημάδια βελτίωσης, αλλά η Εσπανιόλ δυσκολεύεται να βρει ρυθμό στη La Liga. Αυτό φάνηκε με το 1-1 στο παιχνίδι - τελικός με την Ατλέτικο. Δεν έχει τελειώσει κάτι ακόμη ωστόσο αν δεν πάρει άμεσα βαθμούς θα βουλιάξει. Έφτασε πιο κοντά στη νίκη, προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με πέναλντι ωστόσο ισοφαρίστηκε στο 460 λεπτό σε μια ανύποπτη στιγμή και παρά τις πολλές της ευκαιρίες δεν έφυγε με το τρίποντο. Μόλις 20 βαθμοί συγκομοιδή, στο -5 απο τη σωτηρία.