Οσασούνα

Μια ήττα που θα μπορούσε να αποφύγει με βάση την απόδοση της γνώρισε απο τη Μπέτις η Οσασούνα.  Οι Ανδαλουσιάνοι έφτασαν στο πολυπόθητο γκολ στο 80ό λεπτό με «δράστη» τον Μπόρχα Ιγκλέσιας από ασίστ του Κρίστιαν Τέγιο, για να πάρουν έτσι το τρίποντο απέναντι στην Οσασούνα με σκορ 1-0. Μπορούσε την ισοφάριση εκ νέου στις καθυστερήσεις, με το σύνολο της Παμπλόνα να παίζει την επιβίωση της αφού είναι στις τελευταίες θέσεις.

Eκτός οι Αριδάνε (Α), Ρονκάλια (Α), Τορό (Μ), Γιόνι (ΜΕ) και Μπούντιμιρ (Ε).

Bet Info - Οσασούνα

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Εϊμπάρ

Αγνοεί το τρίποντο για 4 διαδοχικές αγωνιστικές η Εϊμπάρ η οποία είδε σε ένα έτσι κι αλλιώς δύσκολο τεστ, τη Σεβίλλη να φεύγει πιο εύκολα απο ο,τι πολλοί φαντάζονταν με 2-0 απο την έδρα της. Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο οι ανδαλουσιανοί, σε ματς πάντως που η Είμπάρ είχε τις στιγμές της και κάλλιστα μπορούσε να είχε σκοράρει. Η άμυνα της αποτελεί την «Αχίλλειο πτέρνα» της, δεν λέει να πάρει ανάσα ώστε να ξεφύγει απο την επισφαλή της θέση, πάνω απο την επικίνδυνη ζώνη.