Οσασούνα

Τρίτη σερί και μεγαλειώδης νίκη για την Οσασούνα -που είναι φωτιά- με 2-0 στην έδρα της Εϊμπάρ. Σπουδαία επικράτηση ανεβαίνοντας στην 11η θέση (44 βαθμούς) στο -6 απο την 7η Σοσιεδάδ. Ο Γκαρθία ήταν το πρόσωπο του αγώνα καθώς άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 6ο λεπτό, ενώ στο 74ο λεπτό έκανε το 2-0. Το όνειρο της Ευρώπης, παραμένει «ζωντανό» και αν κερδίσει απόψε παίρνει μεγάλο αβαντάζ.

Τιμωρημένος ο φορ Γκαγιέγκο, εκτός ο Μαρτίνεθ και ο επιθετικός Αβιλά.

Bet Info - Οσασούνα

4/5 NG προσφάτως.

Χετάφε

Μετά τη σπουδαία επικράτηση επί της Σοσιεδάδ, η Χετάφε δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό απο τη Ρεάλ Μαδρίτης αν και ήταν ιδιαιτέρως ανταγωνιστική στο παιχνίδι και στα σημεία δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό απο το ματς. Ο Σέρχιο Ράμος, έστησε τη μπάλα από τα έντεκα βήματα και «εκτέλεσε» με πέναλτι τον Σόρια στο 79’, δίνοντας τη λύση και το τρίποντο στους Μερένγκες με την άλλη ομάδα της Μαδρίτης, να μένει στην 6η θέση και τους 52 βαθμούς χάνοντας έδαφος για την τετράδα (-5).