Οσασούνα

Η Οσασούνα έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Σοσιεδάδ, στην επιστροφή της στην αγωνιστική δράση στη La Liga. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 29ο λεπτό, με εκτέλεση πέναλτι του Αντριάν και το κράτησαν μέχρι τα μέσα του δεύτερου μέρους. Στο 61’, ο Ογιαρθάμπαλ, ισοφάρισε σε 1-1, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Γουίλιαν, ωστόσο το σκορ αυτό, δεν άλλαξε ως το τέλος του αγώνα. Με την ισοπαλία αυτή, η Οσασούνα, πήγε στην 11η θέση, ανεβαίνοντας στους 34 βαθμούς.

Εκτός ο χαφ Ιμπάνιεθ και ο φορ Αβιλά.

Bet Info - Οσασούνα

4/5 NG εντός έδρας.

Ατλέτικο Μαδριτης

Σε ένα ματς που δεν προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις Αθλέτικ Μπιλμπάο και Ατλέτικο Μαδρίτης έμειναν στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και απώλεσαν την ευκαιρία να ανέβουν στην 4η θέση της La Liga παρά το γεγονός πως μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ειδικά στο πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η Ατλέτικο έμεινε πίσω στο σκορ στο 33' όμως τέσσερα λεπτά ισοφάρισε μετά με τον Μουνιαίν να πιάνει το σουτ στη κίνηση και να μην αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Όμπλακ. Στο 80ο λεπτό του αγώνα να χάνει τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ατλέτικο, με τον Σιμόν να νικάει διαδοχικά Λόντι και Αρία. Οι «ροχιμπλάνκος» είναι εκτός τετράδας ωστόσο το πρόγραμμα στρώνει.