Οσασούνα

Στην Παμπλόνα, ένα πέναλτι του Ρούμπεν Γκαρσία στο 81΄ έδωσε στην Οσασούνα τη νίκη με 1-0 επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο. Η Οσασούνα παρά το γεγονός πως έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 78’ λόγω της αποβολής του Αρασάτε, βρήκε το γκολ και ανέβηκε με αυτό το τρίποντο στην 4η θέση της βαθμολογίας. Έτσι δείχνοντας σπουδαία δουλειά στην επιθετική της γραμμή, έφτασε στους 10 βαθμούς γιορτάζοντας τα 100 της χρόνια με τον καλύτερο τρόπο

Εκτός ο αμυντικός Αριδάνε και ο επιθετικός Καλέρι.

Bet Info - Οσασούνα

Προέρχεται από τέσσερα σερί NG.

Ατλέτικο Μαδριτης

Οι Γιορέντε και Σουάρες ήταν οι παίκτες που υπέγραψαν τα γκολ της νίκης της επί της Μπέτις (δεύτερης σερί στην La Liga), με τους ροχιμπλάνκος να ανεβαίνουν έτσι στη 2η θέση της βαθμολογίας. Έτσι, μετά τη βαριά ήττα που γνώρισε στο Μόναχο από την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Μπάγερν, η Ατλέτικο επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα εντός των συνόρων. Στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με δέκα παίκτες, αφού ο Μοντόγια είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Καράσκο. Το τελικό 2-0 πάντως έγινε στις καθυστερήσεις από τον Σουάρες, δείγμα του ότι η Ατλέτικο τα… χρειάστηκε μέχρι τέλους.

Εκτός παραμένει ο φορ Κόστα, ο αμυντικός Σαούλ και ο εξτρέμ Καράσκο.