Οντ Γκρένλαντ

Δεν έπαιξε ανταγωνιστικό ποδόσφαιρο η Οντ με αποτέλεσμα να δεχθεί ήττα με 2-0 στην έδρα της Μιοντάλεν στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του Νορβηγικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Φαγκέρμο δεν πραγματοποίησε φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία με αποτέλεσμα να χάσει εύκολα με δύο γκολ που ήρθαν στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Νορβηγού κόουτς βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-17 και 29 βαθμούς. Στο φιλικό που έδωσε την προηγούμενη βδομάδα, η Γκρένλαντ νίκησε με 2-1, εντός έδρας την αδύναμη Φρέντρικσταντ.

Εκτός οι σημαντικοί Ντζιέ (επιθετικός) και Χέλμερσεν (μέσος).

Λίλεστρομ

Αγχωτική νίκη κατάφερε να πάρει η Λίλεστρομ, εντός έδρας απέναντι στην Στρόμσγκοντσετ με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με τον Σμάρασον στο 42ο λεπτό ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έδειξαν σημάδια χαλάρωσης δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να μειώσουν στο 73ο λεπτό διαμορφώνοντας εν τέλει το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Λίναρτσον με ρεκόρ 18-24 και 18 βαθμούς.