Ολυμπιακός

Άμεση αντίδραση για τον Ολυμπιακό, μετά την ήττα της Τούμπας από τον ΠΑΟΚ με 2-0, αφού μετά από λίγες ημέρες υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης και επιβλήθηκε με 1-0, χάρη σε τέρμα του Παπασταθόπουλου στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου. Οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να διατηρηθούν σε εγρήγορση ενόψει της ρεβάνς του κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα σε λίγες ημέρες, όμως μπροστά τους έχουν και άλλο ντέρμπι σήμερα απέναντι στην ΑΕΚ.

Πρόβλημα τραυματισμού αποκόμισε ο αμυντικός Αβραάμ Παπαδόπουλος, ενώ παραμένει εκτός ο στόπερ Μπα.

Πιθανή ενδεκάδα Ολυμπιακού (4-2-3-1): Σα - Ρέαμπτσιουκ, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας - Καμαρά, Μπουχαλάκης - Μασούρας, Φορτούνης, Βαλμπουενά - Ελ Αραμπί

Bet Info - Ολυμπιακός

Με Under 2.5 και No Goal έληξαν τα δύο τελευταία ματς του Ολυμπιακού στα πλέι οφ.

ΑΕΚ

Ισόπαλο το ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό μεσοβδόμαδα, βγάζοντας επιθετικότητα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά χρειάστηκε να πάει το ματς στο 92' για να φέρει το ματς στα ίσα στο τελικό 1-1 με τον Λιβάι Γκαρσία. Δεν τρίτωσε το καλό για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ, αφού νωρίτερα είχε κερδίσει με το ίδιο 3-1 τόσο τον Άρη όσο και τον Αστέρα Τρίπολης. Τα ντέρμπι δεν σταματούν εδώ όμως για την Ένωση, που σήμερα παίζει εκτός έδρας με τον πρωταθλητή Ολυμπιακό.

Τέλος για φέτος ο φορ Ολιβέιρα, ενώ δεν ρισκάρει ο εξτρέμ Τάνκοβιτς, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

Πιθανή ενδεκάδα ΑΕΚ (4-2-3-1): Τσιντώτας - Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Βασιλαντωνόπουλος - Σιμάνσκι, Κρίστισιτς - Τάνκοβιτς, Μάνταλος, Λιβάι Γκαρσία - Ανσαριφάρντ

Bet Info - ΑΕΚ

Τρεις αγωνιστικές αήττητη μετρά η ΑΕΚ, με απολογισμό δύο νίκες και μία ισοπαλία.