Ολλανδία

Έπαιξε με την φωτιά και λίγο έλειψε να το πληρώσει κόντρα στην Ουκρανία. Έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ και τελικά ευτύχισε να προηγηθεί με 2-0 στο 58', ωστόσο δεν κράτησε το σκορ και ισοφαρίστηκε στο 79', για να πάρει τελικά τους πολύτιμους 3 βαθμούς στο 85' με τον εκπληκτικό Ντάμφρις να σκοράρει. Επιβεβαίωσε έστω και δύσκολα τον τίτλο του φαβορί στον όμιλο πιάνοντας την κορυφή, ωστόσο στο σημερινό παιχνίδι θα φανεί εάν μπορεί να κερδίσει για να εξασφαλίσει και την πρωτιά. Ο Ντε Μπουρ δεν θα αλλάξει το στυλ του, θα παίξει επιθετικά, αλλά σίγουρα θα πρέπει να δώσει βαρύτητα και στην άμυνα η οποία δείχνει αν έχει πολλά προβλήματα.

Χωρίς νεότερες απουσίες οι Οράνιε.

(3-4-1-2): Στεκέλενμπουργκ - Ντε Λιχτ, Ντε Βρι, Μπλιντ - Ντάμφρις, Ντε Γιονγκ, Ντε Ρουν, Βίνταλ - Βαινάλντουμ - Ντεπάι, Βέγκχορστ

Bet Info - Ολλανδία

Προέρχεται από 7/8 Over 2,5 και 2/3 G/G & Over 3,5.

Αυστρία

Δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στα Σκόπια. Στην επανάληψη πάτησε γκάζι, έπαιξε πιο αποφασιστικά στην επίθεση και πέτυχε άλλα δύο γκολ για το τελικό 3-1. Το πρώτο βήμα κόντρα στον πιο βατό αντίπαλο του ομίλου έγινε και σήμερα πηγαίνει στο τελείως διαφορετικό σενάριο, κόντρα στο φαβορί του γκρουπ. Γνωρίζει πως το έργο της είναι δύσκολο, αλλά διαθέτει την ομάδα για να απειλήσει επιθετικά τους Ολλανδούς και να σκοράρει, ελπίζοντας έτσι σε ένα θετικό αποτέλεσμα. Σε διαφορετική περίπτωση θα κοιτάξει να τα δώσει όλα την τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Ουκρανία, όπου ίσως και ο ένας βαθμός να αρκεί.

Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική ο επιθετικός Αρναούτοβιτς.

(3-5-2): Μπάχμαν - Ντράγκοβιτς, Χίντερεγκερ, Αλάμπα - Λάινερ, Λάιμερ, Σλάγκερ, Ζάμπιτσερ, Ούλμερ - Κάλαιτζιτς, Μπάουμγκαρτνερ