ΟΦΗ

Ανταγωνιστικό πρόσωπο για τον ΟΦΗ στην Τούμπα, όμως και πάλι έμεινε με άδεια τα χέρια, γνωρίζοντας την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 3-1. Μάλιστα, άνοιξε το σκορ με το Νέιρα στο 49' και μέχρι το 90' κρατούσε τον πόντο της ισοπαλίας. Ένα πέναλτι του Νάστου στις καθυστερήσεις έφερε την ανατροπή και ένα τρίτο τέρμα στο φινάλε. Τρίτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Γιώργου Σίμου στην διαδικασία των πλέι οφ χωρίς όμως βαθμολογικές συνέπειες. Πάντως θα ήθελε ένα θετικό αποτέλεσμα μετά από καιρό σήμερα και ειδικά όταν αντίπαλος του ΟΦΗ είναι ο Παναθηναϊκός.

Πάντα εκτός για τον ΟΦΗ ο μεσοεπιθετικός Τσιλιανίδης, ενώ επανέρχονται στην αποστολή ποδοσφαιριστές όπως ο στόπερ Κουτρουμπής και ο δεξιός αμυντικός Μαρινάκης.

Πιθανή ενδεκάδα ΟΦΗ (4-3-3): Γουάλεϊ - Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης - Ζοάο Βίκτορ, Στάικος, Νέιρα - Σεμέδο, Βαζ, Φιγκεϊρέδο

Bet Info - ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ μετρά μόνο ήττες στα τρία πρώτα παιχνίδια των πλέι οφ.

Παναθηναϊκός

Η χειρότερη εμφάνιση μετά από καιρό για τον Παναθηναϊκό στα πλέι οφ και η ήττα από τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι του «Γ. Καραϊσκάκης» με 3-0 ήρθε δίκαια. Από το πρώτο κιόλας μέρος πίσω στο σκορ με 2-0, ενώ δέχθηκε ένα ακόμη τέρμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Δεν είναι εύκολο για τον προπονητή Γιώργο Δώνη να διατηρεί συγκεντρωμένους τους ποδοσφαιριστές του, μετά από τις εξελίξεις στον σύλλογο, αφού έτσι και αλλιώς η νέα σεζόν θα τους βρει με νέο τεχνικό. Σειρά παίρνει σήμερα το ματς στο Ηράκλειο, όπου οι «πράσινοι» θα προσπαθήσουν να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις.

Νοκ άουτ παραμένουν κυρίως για τον Παναθηναϊκό, ο στόπερ Πούγγουρας και οι ακραίοι μπακ Ινσούα, Γιόχανσον.

Πιθανή ενδεκάδα Παναθηναϊκού (4-2-3-1): Διούδης - Χατζηθεοδωρίδης, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Ανουάρ - Κουρμπέλης, Αγιούμπ - Χατζηγιοβάνης, Ζαχίντ, Μπουζούκης - Μακέντα

Bet Info - Παναθηναϊκός

Μόλις μια φορά έχει βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα ο Παναθηναϊκός στα πλέι οφ.