ΟΦΗ

Παρότι έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ από τον Άρη και συγκεκριμένα στο 12', η απάντηση του ήταν άμεση και η ισοφάριση στο 30' έφερε στην επανάληψη δύο ακόμη γκολ και μια μεγάλη νίκη εντός έδρας με 3-1. Αυτό ήταν το έκτο τρίποντο σε εφτά αγώνες μπροστά στο κοινό του και είναι η μεγαλύτερη αιτία, που η ομάδα του Γιώργου Σίμου έχει σκαρφαλώσει στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Εξάλλου, οι Κρητικοί αποτελούν μια από τις φετινές ευχάριστες παρουσίες της Superleague 1 και περιμένουν με μεγάλο ενθουσιασμό το νέο εντός έδρας ματς, επίσης δύσκολο, αυτή την φορά με τον επίσης φορμαρισμένο Παναθηναϊκό.

Έχει μάθει πλέον να αγωνίζεται χωρίς τους τραυματίες Ναμπί, Μεγιάδο και Δεληγιαννίδη ο ΟΦΗ, που είναι και σήμερα νοκ άουτ λόγω τραυματισμών.

Πιθανή ενδεκάδα ΟΦΗ (4-2-3-1): Σωτηρίου - Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης - Νέιρα, Σακόρ - Σεμέδο, Τσιλιανίδης, Βαζ - Φιγκεϊρέδο

Bet Info - ΟΦΗ

Στις έξι νίκες ο ΟΦΗ από τα εφτά εντός έδρας παιχνίδια, που έχει δώσει στο πρωτάθλημα (6-0-1).

Παναθηναϊκός

Το καθήκον του έκανε αυτή την φορά ο Παναθηναϊκός, που επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στο εντός έδρας ματς με την Λαμία και επιβλήθηκε στο ΟΑΚΑ, με σκορ 2-0. Από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Γιώργου Δώνη, η οποία διεύρυνε το αήττητο της σερί στις έξι αγωνιστικές, όμως το μεγαλύτερο της πρόβλημα από το ξεκίνημα της σεζόν είναι ότι δεν μπορεί να φτάσει σε δύο σερί νίκες. Κάτι που θα επιχειρήσει να κάνει σήμερα απέναντι στον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, εμπόδιο σαφώς με αυξημένο συντελεστή δυσκολίας.

Σημαντικές οι επιστροφές για τον Παναθηναϊκό από τιμωρία, αυτές του δεξιού μπακ Γιόχανσον, του στόπερ Σένκεφελντ και του μέσου Δώνη.

Πιθανή ενδεκάδα Παναθηναϊκού (4-2-3-1): Διούδης - Ινσούα, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Γιόχανσον - Κουρμπέλης, Δώνης - Μπουζούκης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης - Μακέντα