ΟΦΗ

Καταλλήλως απάντησε ο ΟΦΗ στον αποκλεισμό από τον Απόλλωνα Λεμεσού στο Europa League, αφού στο πρωτάθλημα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Λαμίας με 2-1. Ουσιαστικά εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της αντίπαλης άμυνας και η μείωση το σκορ ήρθε απλά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Πρώτη νίκη για την ομάδα του Γιώργου Σίμου στο πρωτάθλημα, αφού νωρίτερα είχε προηγηθεί η ισοπαλία απέναντι στον Παναιτωλικό με 1-1 στο «Γεντί Κουλέ». Στόχος της το δύο στα δύο σήμερα στο υπολογίσιμο ματς με τον Ατρόμητο.

Πάντα εκτός για τον ΟΦΗ οι μεσοεπιθετικοί Βαζ και Τσιλιανίδης, που είναι μακροχρόνια τραυματίες.

Πιθανή ενδεκάδα ΟΦΗ (4-2-3-1): Σωτηρίου - Κοροβέσης, Γιαννούλης, Βούρος, Μαρινάκης - Στάικος, Σακόρ - Νέιρα, Ναμπί, Σαρδινέρο - Γκαργκαλατζίδης

Bet Info - ΟΦΗ

Με Goal/Goal τα δύο πρώτα παιχνίδια του ΟΦΗ στο πρωτάθλημα.

Ατρόμητος

Πετυχημένη έκβαση είχε η παρουσία του Ατρόμητου στην Τούμπα, καθώς απέσπασε την ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΟΚ με 1-1. Παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο 57', βρήκε την ισοφάριση 20 λεπτά αργότερα με αυτογκόλ, διατηρώντας το αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε της συνάντησης. Πρώτο θετικό σκορ για την ομάδα του Νταμίκ Κάναντι, που απάντησε στην αναπάντεχη εντός έδρας ήττα από τον Βόλο με 2-0. Νέο εκτός έδρας ματς σήμερα για τον Ατρόμητο, που αγωνίζεται σήμερα στο Ηράκλειο, με αντίπαλο τον ΟΦΗ.

Σημαντική επιστροφή για τον Ατρόμητο, αυτή του αμυντικού Ρισβάνη, που εξέτισε στην Τούμπα την ποινή της τιμωρίας του.

Πιθανή ενδεκάδα Ατρόμητου (4-2-3-1): Γιαννιώτης - Τομάσεβιτς, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης - Ραμπέγιο, Σάλομον - Γκάλο, Ούμπιδες, Αγκάγιεφ - Μανούσος