Ντόρτμουντ

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο Άουγκσμπουργκ καθώς στις αρχές της επανάληψης το σκορ έδειχνε 3-1 υπέρ των γηπεδούχων, όμως ο νεοαποκτηθείς σέντερ φορ Χάαλαντ ήρθε από τον πάγκο και μέσα σε 23 λεπτά πέτυχε χατ τρικ οδηγώντας τη Μπορούσια σε μία μεγάλη ανατροπή (3-5). Οι κιτρινόμαυροι πιθανότατα βρήκαν το στοιχείο που τους έλειπε από την κορυφή της επίθεσης, θα χρειαστεί όμως και σουλούπωμα στην άμυνα εάν θέλουν να καλύψουν την απόσταση των επτά βαθμών που τους χωρίζει από την κορυφή και να διεκδικήσουν τον τίτλο. Χωρίς ήττα εντός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα (5-3-0 με 7/8 over).

Eκτός ο Ζαγκαντού (Α), αμφίβολος ο Ντιλέινι (Μ).

Bet Info - Ντόρτμουντ

Σκοράρει πάνω από 3 τέρματα κατά μέσο όρο μπροστά στο κοινό της.

Κολωνία

Η νέα χρονιά ξεκίνησε εντυπωσιακά, όπως τελείωσε δηλαδή και η προηγούμενη, καθώς η Κολωνία επικράτησε με σκορ 3-1 της Βόλφσμπουργκ μπροστά στο κοινό της. Πρωταγωνιστής ο Κόρντομπα με δύο γκολ για τους Τράγους, οι οποίοι πάντως δεν έπαιξαν τόσο καλά όσο μαρτυρά το τελικό σκορ αλλά ήταν αρκετά αποτελεσματικοί. Τέταρτο συνεχόμενο τρίποντο και χαμόγελα για τους νεοφώτιστους που θέλουν να απομακρυνθούν ακόμα περισσότερο από τις θέσεις που οδηγούν στην Τσβάιτε. Όχι και τόσο καλός ο εκτός έδρας απολογισμός (2-1-6 με 6/9 over).