Ντιζόν

Για ένα ημίχρονο έδειξε να κοντράρει τη Μονακό, όμως στην επανάληψη κατέρρευσε, γνωρίζοντας δίκαια την εκτός έδρας ήττα με 3-0. Πλέον η ομάδα του Λιναρές έφτασε τις 14 αγωνιστικές δίχως νίκη, ενώ ενώ με τις 13 σερί ήττες που μετράει ισοφάρισε το αρνητικό ρεκόρ της CA Παρί από το 1933, και φιγουράροντας στον πάτο περιμένει την βαθμολογική επιβεβαίωση του υποβιβασμού της.

Επιστροφή του Σαμαριτανό (Μ), εκτός αντίθετα οι Μπαλντέ (Ε), Ντονγκ (Μ), Τσουιάρ (Μ), Νγκοντά (Α) και Κονατέ (Ε).

Bet Info - Ντιζόν

Έχει σκοράρει μόλις 20 τέρματα ως τώρα, διαθέτοντας έτσι την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Νις

Σε ένα ματς που τόσο αυτή όσο και η αντίπαλός της Ρεμς έχασαν ευκαιρίες, αλλά δεν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, το 0-0 που έμειναν στην έδρα των νισουά ουσιαστικά κρίνεται δίκαιο. Η μοιρασιά αυτή αύξησε στα 6 ματς το θετικό σερί για την ομάδα του Ουρσεά, η οποία πάντως δεν έχει πλέον κάποιο κίνητρο, καθώς βρίσκεται στο +13 από την επικίνδυνη ζώνη και στο -9 από την 5άδα.

Επιστροφή των Ατάλ (Α), Μπουνταουί (Μ) φρέσκες απώλειες αντίθετα οι Γκουιρί (Ε) και Τιράμ (Μ).