Δυναμό Ζάγκρεμπ

Δεν έδειξε καλό «πρόσωπο» στο Λονδίνο η Ντιναμό Ζάγκρεμπ η οποία ηττήθηκε με 2-0, απέναντι στη Τότεναμ. Σε όλο το ματς είχε παθητικό ρόλο με αποτέλεσμα να δεχθεί από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Με αυτό το σκορ ωστόσο διατηρεί κάποιες λιγοστές ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Μάμιτς νίκησε εύκολα με 5-0 στην έδρα της Βαρατζίν, συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 62-22 και 57 βαθμούς.

Εκτός ο μακροχρόνια απών Μοχαράμι (μέσος), αμφίβολος ο Μίλιτς (αμυντικός).

(4-5-1): Λιβάκοβιτς - Γκβάρντιολ, Κάθριν, Λαουρίτσεν, Ριστόφσκι - Όρσιτς, Ιβάνουσετς, Αντέμι, Γιάκιτς, Μέιερ - Πέτκοβιτς.

Τότεναμ

Εύκολη επικράτηση για τη Τότεναμ στο Λονδίνο, απέναντι στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ για την φάση των «16» του Europa League. Ο Κέιν εκμεταλλεύτηκε δις τα λάθη της άμυνας των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 25ο και 70ο λεπτό του αγώνα. Στα του πρωταθλήματος, οι «πετεινοί» στο ντέρμπι του Βόρειου Λονδίνου δέχθηκαν την ανατροπή, στην έδρα της Άρσεναλ με αποτέλεσμα να δεχθούν την ήττα με 2-1. Εκπληκτικό το γκολ του Λαμέλα στο 33ο λεπτό, Όντεγκαρντ και Λακαζέτ «γύρισαν» το ματς. Στην 8η θέση πλέον η Τότεναμ με ρεκόρ 47-30 και 45 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Χόιμπιεργκ (μέσος) και Σον (επιθετικός), αμφίβολος ο Λο Σέλσο (μέσος).

(4-2-3-1): Γιορίς - Ντέιβις, Ντάιερ, Σάντσεζ, Ντόχερτι - Γουίνκς, Σισοκό - Μπέρχβαιν, Άλι, Λαμέλα - Βινίσιους.