Νόριτς

Δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα με βαρύ σκορ για τη Νόριτς καθώς αυτή τη φορά ηττήθηκε με 5-0 στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι. Για ακόμα μία αγωνιστική έδειξε αδύναμη αμυντικά ενώ ελάχιστες φορές κατάφερε να περάσει τη γραμμή του κέντρου. Στα του Λιγκ Καπ, ήταν καταιγιστική νικώντας με 6-0 την Μπόρνμουθ με τον Τζόλη να πραγματοποιεί ονειρικό ντεμπούτο σκοράροντας δύο γκολ και μοιράζοντας δύο ασίστ.

Εκτός οι Μπιράμ (αμυντικός) και Πλακέτα (μέσος), αμφίβολος ο Ερνάντεζ (μέσος).

Λέστερ

«Πικρή» γεύση άφησε το ταξίδι της Λέστερ στην έδρα της Γουέστ Χαμ καθώς οι «αλεπούδες» ηττήθηκαν με 4-1. Κόστισε η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Πέρεζ στο 40ο λεπτό μετά από σκληρό μαρκάρισμα, η ομάδα του Ρότζερς προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στο 69ο λεπτό μειώνοντας με τον Τίλεμανς δίχως όμως να μπορέσει να ξαναγίνει απειλητική, δεχόμενη άλλη δύο τέρματα στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης.

Εκτός οι σημαντικοί Έβανς (αμυντικός), Φοφανά (αμυντικός), Τζάστιν (μπακ), Πέρεζ (επιθετικός) και Βέστεγκαρντ (αμυντικός). Τραυματίες παραμένουν οι αναπληρωματικοί Μπέρτραντ (αμυντικός) και Μεντί (μέσος).