Νόριτς

Απέναντι σε έναν κατά πολύ ανώτερο αντίπαλο, η Νόριτς παρουσίασε ανταγωνιστικό πρόσωπο φέρνοντας εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Τότεναμ. Κατάφερε να προηγηθεί στο 18ο λεπτό με τον Βράνσιτς, της ακυρώθηκε γκολ για λίγα χιλιοστά με τον Πούκι ενώ κατάφερε παρά την ισοφάριση να πάρει εκ νέου προβάδισμα με αυτογκόλ του Οριέρ πριν δεχθεί και πάλι γκολ με πέναλτι του Κέιν. Σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Φάρκε με ρεκόρ 21-40 και 13 βαθμούς.

Κλόσε (αμυντικός), Γκόντφρι (μέσος), Φάχρμαν (τερματοφύλακας) και Ντρμιτς (επιθετικός) αποτελούν σημαντικές απουσίες για την προσπάθεια σωτηρίας που κάνει η ομάδα.

Κρύσταλ Πάλας

Χωρίς να αφήσει καλές εντυπώσεις, η Κρίσταλ Πάλας έφυγε από την έδρα της Σαουθάμπτον με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές προσπάθειες από τις δύο ομάδες, στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Τόμκινς στο 50ο λεπτό ενώ είκοσι πέντε λεπτά αργότερα δέχθηκαν δίκαια την ισοφάριση. Πλέον η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 18-22 και 27 βαθμούς.

Πολλά τα προβλήματα τραυματισμών με τους Τάουνσεντ (μέσος), Κέιχιλ (στόπερ), Σλούρπ (επιθετικός), Γουάρντ (μπακ), Φαν Άανχολτ (μπακ), Μπεντέκε (επιθετικός) και Κέλι (αμυντικός) να παραμένουν εκτός.