Νόριτς

Άλλη μία ήττα δέχθηκε η Νόριτς, αυτή την φορά στην έδρα της Γουότφορντ με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με πολύ όμορφο σουτ του Μπουεντία στο 4ο λεπτό, στην συνέχεια όμως έκαναν για ακόμα μία φορά την εμφάνιση τους η ασυνεννοησία που υπάρχει μεταξύ άμυνας και μεσαίας γραμμής με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να γυρίσει το ματς. Έχει πίστη στην σωτηρία ο Φάρκε με την ομάδα του ωστόσο να βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-63 και 21 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο καινούργιο πρόβλημα τραυματισμού πέρα των πολλών μακροχρόνιων.

Γουέστ Χαμ

Αν και ήταν κυρίαρχη στην αναμέτρηση, η Γουέστ Χαμ δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Μπέρνλι. Οι γηπεδούχοι πίεζαν συνεχώς ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος όμως κόντρα στην ροή του αγώνα ο Ροντρίγκεζ σκόραρε με κεφαλιά στο 36ο λεπτό χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Φαμπιάνσκι. Η ομάδα του Μόγες βρίσκεται σταθερά στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 4-59 και 31 βαθμούς.

Σταθερά εκτός ο ημιβασικός Σνοντγκρας (μέσος) ενώ αμφίβολος είναι ο σημαντικός Φελίπε Άντερσον (μέσος).