Νόριτς

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Νόριτς, με 2-0 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Καμία επιθετική πρωτοβουλία από τους φιλοξενούμενους, δεν σκόραραν για δεύτερο συνεχόμενο ματς με τον Πούκι να μένει και πάλι «άσφαιρος». Η Κρίσταλ Πάλας ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο και  δίκαια πήρε την νίκη. Πλέον η ομάδα του Φάρκε βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-16 και 6 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Κρούλ (τερματοφύλακας), θα λείψουν επίσης οι βασικοί Ζίμερμαν (μέσος), Κλόζε (αμυντικός) και Ερνάντες (αμυντικός).

Αστον Βίλα

Σίγουρα άξιζε περισσότερα από την αναμέτρηση η Άστον Βίλα που αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, εντός έδρας με αντίπαλο την Μπέρνλι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ελ Γκάζι το 33ο λεπτό ωστόσο η απάντηση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ροντρίγκεζ. Οι «χωριάτες» πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Γούντ να καθορίζει το τελικό σκορ στο 81ο λεπτό. Στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Σμιθ με ρεκόρ 8-11 και 5 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Τσέστερ (αμυντικός).