Νησιά Φερόε

Για ένα ημίχρονο έβαλε δύσκολα στη Νορβηγία στο τελευταίο της παιχνίδι για τον όμιλο, όμως στην επανάληψη η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής και γνώρισε τελικά την εντός έδρας ήττα με 2-0. Αυτή ήταν η 4η διαδοχική ήττα για την ομάδα του Ολσεν, η οποία όπως είναι λογικό φιγουράρει στον πάτο της βαθμολογίας, και επιβεβαιώνει τα προγνωστικά που την θέλουν να κονταροχτυπιέται με τη Μάλτα για να μην τερματίσει στην ουρά.

Bet Info - Νησιά Φερόε

Και στα 4 ματς που έχει δώσει μέχρι τώρα στα προκριματικά έχει δεχθεί το λιγότερο 2 τέρματα.

Σουηδία

Κατώτερη των περιστάσεων εμφανίστηκε στο ντέρμπι κορυφής κόντρα στην Ισπανία, αφού ουσιαστικά δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλό της, και ηττήθηκε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας. Με την ήττα αυτή η ομάδα του Αντερσον μπήκε σε μπελάδες, καθώς πλέον ισοβαθμεί στη 2η θέση με τη Ρουμανία, ενώ η Νορβηγία βρίσκεται στο -2 από αυτή.