Νις

Ίδρωσε σε μεγάλο βαθμό να κάμψει την αντίσταση της Νιμ, την οποία κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας, ωστόσο το αποτέλεσμα έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς ίσως ήταν διαφορετικό, αν η αντίπαλός της δεν αγωνιζόταν με 9 παίχτες από τις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου... Όπως και να έχει αυτή ήταν η 3η σερί νίκη για την ομάδα του Βιεϊρά, η οποία πλέον βρίσκεται στο -5 από την πρώτη 4άδα.

Εκτός ξανά ο Κολί. Αντίθετα επιστρέφουν οι Σραρφί, Λεές-Μελού και Σεν-Μαξιμίν.

Bet Info - Νις

Οι 5 τελευταίες αναμετρήσεις της έχουν λήξει στο Under 2.5, ενώ στις 4 από αυτές έχει επιβεβαιωθεί και το NG.

Λιλ

Έχασε τα άχαστα στο τελευταίο της ματς πριν τη διακοπή, και το πλήρωσε εν μέρη, καθώς κόλλησε στο εντός έδρας 0-0 κόντρα στο Στρασβούργο. Έπειτα και την ισοπαλία της αυτή η ομάδα του Γκατιέ συμπλήρωσε 2 αγωνιστικές δίχως νίκη, ενώ αν και βρίσκεται στην 3η θέση, η διαφορά της από την 5η Σεντ Ετιέν είναι στους 3 βαθμούς.

Εκτός για σήμερα οι Τουρέ, Σουμαορό και Μέντες.