Νιούκαστλ

Ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο ήταν η Νιουκάστλ που δέχθηκε την ήττα με 2-1, στην έδρα της Γουότφορν. Η ομάδα του Μπρους τα έκανε όλα σωστά στο πρώτο μέρος όπου κατάφερε να πετύχει και το γκολ που της έδωσε προβάδισμα με τον Γκέιλ στο 23ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, έκανε παιδαριώδη λάθη στην άμυνα που της στοίχισαν δύο πέναλτι τα οποία και εκτέλεσε εύστοχα ο Ντιν στο 52ο και 82ο λεπτό. Στην 13η θέση βρίσκονται οι «καρακάξες» με ρεκόρ 36-52 και 43 βαθμούς.

Εκτός οι ημιβασικοί Ρόουζ (αμυντικός), Λόνγκσταφ (μέσος), Χάιντεν (αμυντικός) και Κλαρκ (αμυντικός).

Τότεναμ

Νικήτρια στο ντέρμπι του βόρειου Λονδίνου αναδείχθηκε η Τότεναμ η οποία νίκησε με 2-1, εντός έδρας την Άρσεναλ. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, οι «πετεινοί» κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με τους Σον και Αλντερβάιλντερ στο 19 και 81ο λεπτό αντίστοιχα. Ματς με πολλές ευκαιρίες και πρωταγωνιστές σίγουρα τους τερματοφύλακες, η ομάδα του Μουρίνιο βρίσκεται πλέον στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 54-45 και 52 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Ντάιερ (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Φόιθ (αμυντικός).