Νιούκαστλ

Σε ένα ματς «ροντέο», η Νιουκάστλ ηττήθηκε με 4-3, εντός έδρας απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι. Σκόραρε δύο τέρματα στο πρώτο μέρος με τους Κραφθ και Γιοένλιτον, αν και κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με τον Γουίλοκ στο 62ο λεπτό, δέχθηκε την ανατροπή στα επόμενα τέσσερα λεπτά με τον Φεράν Τόρες να καθορίζει το τελικό σκορ. Σταθερά στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μπρους με ρεκόρ 43-62 και 39 βαθμούς.

Εκτός οι Γουίλσον (επιθετικός), Λασέλς (αμυντικός), Σαρ (αμυντικός), Φρέιζερ (μέσος), Ντάρλοου (τερματοφύλακας), Άντερσον (μέσος) και Χέιντεν (αμυντικός).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Έκανε την μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ η οποία νίκησε με 1-0 στην έδρα της Έβερτον. Στο ντεμπούτο του στην αρχική ενδεκάδα, ο Τζέμπισον κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 7ο λεπτό έπειτα από παράλληλη πάσα του Ρόμπινσον. Από εκεί και έπειτα οι «λεπίδες» πιέστηκαν με τον  Ράμσντειλ ωστόσο να αποκρούει όλους τους κινδύνους. Σταθερά στην τελευταία θέση βρίσκεται η ομάδα του Χέκινγκμποτομ με ρεκόρ 19-62 και 20 βαθμούς.

Εκτός οι Αμπαντού (μέσος), Μπούρκε (επιθετικός), ΜακΜπέρνι (επιθετικός), Ο' Κόνελ (αμυντικός), Σαρπ (επιθετικός) και Μπέργε (μέσος).