Νιούκαστλ

Πραγματοποίησε εξαιρετικό παιχνίδι απέναντι σε έναν αδύναμο αντίπαλο όπως είναι η Χάντερσφιλντ και την νίκησε άνετα με 2-0, εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι μάλιστα θα μπορούσαν να είχαν πετύχει ακόμα περισσότερα γκολ αλλά οι προσπάθειες του Ρόντον τελείωναν μονίμως στον εξαιρετικό Λεσλ που αποσόβησε τον κίνδυνο πολλάκις. «Μαξιλαράκι» ασφαλείας για την ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ που πλέον βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 24-34 και 28 βαθμούς.

Εκτός οι Κλαρκ (στόπερ) και Έλιοτ (μέσ0ς).

Μπέρνλι

Έκανε την απόλυτη έκπληξη για ακόμα μία αγωνιστική και κόντρα στην ροή του αγώνα πήρε πολύ σημαντική νίκη με 2-1, εντός έδρας απέναντι στην ποιοτική Τότεναμ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Γούντ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν γρήγορα απάντηση με τον Κέιν στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι παίκτες του Ντις όμως δεν είχαν πει τον τελευταίο λόγο στην αναμέτρηση και έτσι με γκολ του Μπέιρνς στο 83ο λεπτό πανηγύρισαν μία φοβερή νίκη. Στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 31-48 και 30 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι Ντεφούρ (μέσος) και Λένον (μέσος).