Νιούκαστλ

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Νιουκάστλ, στην έδρα της Τότεναμ για τον θεσμό του πρωταθλήματος. Αν και δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, η ομάδα του Μπρους είχε σε εξαιρετική μέρα τον Ντάρλοου ενώ στάθηκε και τυχερή στο τέλος καθώς δόθηκε αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γουίλσον στο 97ο λεπτό. Για τον θεσμό του Carabao Cup, δέχθηκε απρόσμενο αποκλεισμό, στην έδρα της Νιούπορτ, στα πέναλτι.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ντουμπράβκα (τερματοφύλακας), Γκέιλ (επιθετικός), Λόνγκσταφ (μέσος) και Ρίτσι (μέσος), αμφίβολοι οι Κλαρκ (αμυντικός), Ντάμετ (αμυντικός) και Λασέλς (αμυντικός).

Μπέρνλι

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Μπέρνλι, αυτή την φορά εντός έδρας με 1-0 από την Σαουθάμπτον. Για ακόμα μία αγωνιστική δεν παρουσίασε ανταγωνιστική εικόνα, δεν μπόρεσε να απειλήσει ποτέ στην αναμέτρηση και το «πλήρωσε» δίχως να δείξει αντίδραση από γκολ που προήλθε μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Αποκλεισμό δέχθηκε και από την συνέχεια του Λιγκ Καπ η ομάδα του Ντάις με εντός έδρας ήττα 3-0 από την Μάντσεστερ Σίτι.

Εκτός παραμένουν οι Γκούντμουνσον (μέσος), Μι (αμυντικός), Κορκ (αμυντικός), Ροντρίγκεζ (επιθετικός) και Λούτον (αμυντικός).