Νιούκαστλ

Βελτιωμένη εμφανίστηκε η Νιουκάστλ η οποία νίκησε με 3-1, εντός έδρας την προβληματική φέτος Μπέρνλι. Ο Σεντ Μαξιμίν άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ στο 14ο λεπτό και παρότι η ομάδα του Μπρους ισοφαρίστηκε, ο Γουίλσον με δύο γκολ κατάφερε να δώσει το τρίποντο στην ομάδα του που πλέον βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-5 και 7 βαθμούς.

Ντουμπράβκα (τερματοφύλακας), Γκείλ (επιθετικός) και Ρίτσι (μέσος) είναι σημαντικές απουσίες, αμφίβολοι είναι οι Λασέλς (αμυντικός), Ντάμετ (αμυντικός), Κλαρκ (αμυντικός), Λιούις (μπακ) και Λονγκσταφ (μέσος).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Άκρως απογοητευτική η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 1-6 από την Τότεναμ. Αν και προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερνάντες μόλις στο 2ο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση μέσα στα επόμενα πέντε λεπτά ενώ όλα έγιναν πιο δύσκολα μετά την ανόητη κόκκινη που δέχθηκε ο Μαρσιάλ στο 28ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα η άμυνα εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων, πλέον η ομάδα του Σόσλκιερ βρίσκεται στην 16η θέση με ρεκόρ 5-11 και μόλις τρεις βαθμούς. Αναμένεται να βοηθήσουν οι προσθήκες των ποιοτικών Καβάνι (φορ) και Τέγες (μπακ).

Εκτός ο σημαντικός και τιμωρημένος Μαρσιάλ (επιθετικός), εκτός και ο Καβάνι (φορ). 50-50 για Μαγκουάιρ (στόπερ), Τζόουνς (στόπερ), Τουανζεμπέ (αμυντικός) και Ρομέρο (τερματοφύλακας) παραμένουν εκτός χωρίς να επηρεάζουν.