Νιούκαστλ

Παρέμεινε για ακόμα ένα παιχνίδι χωρίς νίκη η Νιουκάστλ που αυτή την φορά ωστόσο κατάφερε να πάρει σημαντικό βαθμό με 0-0, εντός έδρας κόντρα στην Λίβερπουλ. Λιγοστές οι ευκαιρίες που πραγματοποίησαν οι γηπεδούχοι, έδωσαν χώρο στον αντίπαλο, απειλήθηκαν χωρίς όμως να το πληρώσουν με κάποια επίτευξη τέρματος. Δεύτερο σερί ματς που δεν καταφέρνει να σκοράρει η ομάδα του Μπρους που βρίσκεται πλέον στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-24 και 19 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Φρέιζερ (μέσος), Χέιντεν (αμυντικός), Σεντ Μαξιμίν (μέσος), Λασέλς (αμυντικός) και Ντάμετ (αμυντικός).

Λέστερ

Έμεινε για τρίτο ματς αήττητη η Λέστερ που αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας με 1-1. Πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα ο Ρότζερς με την ομάδα του να κερδίζει πέναλτι στο 19ο λεπτό. Ο Ιχεανάτσο ωστόσο ήταν άστοχος και έτσι το ισόπαλο αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το 58ο λεπτό όπου και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Η απάντηση ήρθε με τον Μπαρνς στο 83ο λεπτό. Πλέον, οι «αλεπούδες» βρίσκονται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-20 και 29 βαθμούς.

Αναμένεται να επιστρέψει στην αποστολή ο βασικός Μάντισον (μέσος). Εκτός οι σημαντικοί Ουντέρ (μέσος) και Ρικάρντο Περέιρα (μπακ).