Νιούκαστλ

Σπουδαίο Χ πήρε η Νιουκάστλ στην έδρα της Έβερτον με 1-1. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο φορμαρισμένος Ρόντον στο 19ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ριτσάρλισον στο 38ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Το δεύτερο μέρος κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις για τις δύο ομάδες με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή αλλά χωρίς να απειλούν ουσιαστικά την εστία του Ντουμπράβκα. Στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ με ρεκόρ 12-20 και 13 βαθμούς.

Επιστρέφει ο σημαντικός Κένεντι (χαφ), επιστέφει και ο Ντόυμετ (μέσος). Συνεχίζουν εκτός οι Στέρι (μέσος) και Λεζενέ (επιθετικός).

Γουλβς

Μεγάλη νίκη για την Γουλβς, εντός έδρας απέναντι στην Τσέλσι με 2-1. Η ομάδα του Εσπιρίτο μπήκε νωθρά στην αναμέτρηση και έτσι βρέθηκε να χάνει έπειτα από μακρινό σουτ του Λόφτους- Τσικ και κόντρα πάνω στους αμυντικούς της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως όλα άλλαξαν, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά με επιθετικές διαθέσεις και μπόρεσαν να πετύχουν δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών κάνοντας έτσι την ολική ανατροπή. Στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα η Γουλβς με ρεκόρ 15-18 και 19 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζει ο Κάστρο (στόπερ) ενώ επιστρέφει ο σημαντικός Νέβες (μέσος).