Νιούκαστλ

Ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο η Νιουκάστλ η οποία δέχθηκε ήττα με 3-1, στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό, «απάντησε» με τον Σεντ Μαξιμίν στο 36ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα έδωσε χώρο στον αντίπαλο για να απειλήσει και το «πλήρωσε» με δύο τέρματα στο 57ο και 75ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Πλέον, η ομάδα του Μπρους βρίσκεται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-43 και έχοντας 25 βαθμούς, μόλις στο +3 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό την επόμενη σεζόν.

Αμφίβολοι οι Φερνάντεζ (αμυντικός) και Γιοένλιτον (επιθετικός), σίγουρα εκτός οι σημαντικοί Γουίλσον (επιθετικός), Μανκίγιο (αμυντικός) και Σαρ (αμυντικός).

Γουλβς

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Γουλβς, με 1-0 απέναντι στη Λιντς. Πολλές οι επιθετικές πρωτοβουλίες που πήραν οι δύο ομάδες, θα μπορούσαμε σίγουρα να δούμε περισσότερα γκολ. Το σκορ ωστόσο καθόρισε με απίθανο αυτογκόλ ο Μεσλιέ καθώς μετά από όμορφο σουτ του Τραορέ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στη συνέχεια στην πλάτη του πεσμένου Γάλλου τερματοφύλακα. Ανέβηκε στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος με ρεκόρ 26-32 και 33 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Ποντένσε (μέσος), Χιμένεζ (επιθετικός), Μάρσαλ (αμυντικός) και Μπολί (αμυντικός).