Νιούκαστλ

Μετά από πολλά ανεπιτυχή αποτελέσματα, η Νιουκάστλ κατάφερε επιτέλους να πάρει νίκη, με 2-1 στην έδρα της Μπέρνλι. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος έπειτα από γκολ του Βίντρα στο 18ο λεπτό, κατάφερε να ανεβάσει ρυθμό στο δεύτερο μέρος μειώνοντας αρχικά με όμορφο σουτ του Μέφι στο 59ο λεπτό, κάνοντας την ανατροπή με τον Σεντ Μαξιμίν πέντε λεπτά αργότερα. Σταθερά στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μπρους με ρεκόρ 32-51 και 32 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Φρέιζερ (μέσος), Σαρ (αμυντικός), Λασέλς (αμυντικός) και Χέιντεν (αμυντικός).

Γουέστ Χαμ

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Γουέστ Χαμ, αυτή τη φορά με 3-2 εντός έδρας κόντρα στη Λέστερ. Σε φοβερή κατάσταση βρίσκεται ο Λίνγκαρντ ο οποίος σκόραρε για ακόμα ένα ματς και αυτή τη φορά δις, με τον Μπόουεν να συμπληρώνει τον πίνακα των σκόρερ. Αν και τα «σφυριά» δεν είχαν τη πρωτοβουλία των κινήσεων, μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη μέσω των αντεπιθέσεων τους. Σταθερά στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε η ομάδα του Μόγες με ρεκόρ 51-39 και 55 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Κρέσγουελ (αμυντικός), Νομπλ (μέσος), Γιαρμολένκο (μέσος), Λανζίνι (μέσος) και Ράντολφ (τερματοφύλακας). Σίγουρα εκτός οι Ράις (μέσος), Ογκμπονά (αμυντικός) και Αντόνιο (επιθετικός).