Νιούκαστλ

Πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ, στην έδρα της Χάντερσφιλντ με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Ρόντον με σουτ στο 55ο λεπτό. Η αναμέτρηση ήταν κυρίως ένας μονόλογος των φιλοξενούμενων οι οποίοι πίεζαν τους γηπεδούχους από το πρώτο λεπτό του αγώνα. Ίσως θα μπορούσαν να είχαν υπάρξει και άλλα γκολ στην αναμέτρηση αν η Νιουκάστλ ήταν πιο εύστοχη. Στην 14η θέση οι «Καρακάξες» με ρεκόρ 14-22 και 16 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Κένεντι (επιθετικός) και Σέλβει (μέσος) οι οποίοι ταλαιπωρούνται από προβλήματα τραυματισμών και λογικά θα επιστρέψουν με την νέα χρονιά.

Φούλαμ

Δημιούργησε φάσεις η Φούλαμ, είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση αλλά για μία ακόμα αγωνιστική την πρόδωσαν τα αμυντικά της κενά χάνοντας για ακόμα μία φορά, εντός έδρας από την Γουέστ Χαμ με 2-0. Τα γκολ της αναμέτρησης τα πέτυχαν οι Σνόντγκρας και Αντόνιο στο 17ο και 29ο λεπτό αντίστοιχα. Παρουσίασε καλό έργο πάντως ο Ρανιέρι ο οποίος σιγά σιγά περνάει την φιλοσοφία του στην ομάδα. Παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας η Φούλαμ με ρεκόρ 16-42 και με μόλις 9 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Σεσενιόν (μέσος) καθώς και ο Ζαμπό (μέσος) ο οποίος είναι όμως τιμωρημένος.