Νιούκαστλ

Ταπεινωτική ήττα με 5-2 δέχθηκε η Νιουκάστλ, στην έδρα της Λιντς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Χέιντεν από κοντινή απόσταση στο 26ο λεπτό, δέχθηκαν την ισοφάριση και την ανατροπή ωστόσο ξαναβρήκαν τέρμα με τον Κλαρκ στο 65ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, έδειξαν αδύναμοι να αντιμετωπίσουν τις αντεπιθέσεις της ομάδας του Μπιέλσα, δεχόμενοι τρία γκολ μέσα σε έντεκα λεπτά. Πλέον η ομάδα του Μπρούς βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 16-21 και 17 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ντουμπράβκα (τερματοφύλακας), Σεντ Μαξιμίν (μέσος), Λασέλς (αμυντικός), Σαρ (αμυντικός), Μανκίγιο (αμυντικός) και Ντάμετ (αμυντικός).

Φούλαμ

Παρουσίασε αρκετά βελτιωμένη εικόνα για ακόμα μία αγωνιστική, σε σχέση με αυτό που έδειχνε στην αρχή του πρωταθλήματος, καταφέρνοντας αυτή την φορά να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με 0-0, εντός έδρας απέναντι στην Μπράιτον. Αρκετά ανοιχτό ματς, οι δύο ομάδες απειλούσαν διαρκώς τις αντίπαλες εστίας με τον Αρεολά να κάνει την διαφορά με τις αποκρούσεις του. Έχασαν σημαντικές ευκαιρίες οι Λούκμαν, Καβαλέιρο και Λόφτους Τσικ ενώ αν και δέχθηκαν γκολ, ακυρώθηκε στην συνέχεια με την υπόδειξη του VAR. Παρέμεινε στην 18η θέση η «αρμάδα» του Πάρκερ που έχει ρεκόρ 12-22 και 9 βαθμούς σε 13 αγωνιστικές.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Τετέ (αμυντικός), Καβαλέιρο (επιθετικός) και Κονγκολό (αμυντικός).