Νιούκαστλ

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Νιουκάστλ, αυτή την φορά με 0-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Αναμέτρηση με αρκετές φάσεις σε όλη την διάρκεια της, σίγουρα θα μπορούσαμε να είχαμε δει και κάποιο γκολ από τις δύο ομάδες. Συνεχίζει να μην βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή αγωνιστική κατάσταση η Νιουκάστλ η οποία βρίσκεται μόλις μία ανάσα από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό. Πιο συγκεκριμένα βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ρεκόρ 27-44 και 27 βαθμούς, μόλις στο +1 από την Φούλαμ.

Σίγουρα εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Σεντ-Μαξιμίν (μέσος), Αλμιρόν (μέσος), Γουίλσον (επιθετικός) και Σαρ (αμυντικός).

Αστον Βίλα

Δεν είχε γκολ η αναμέτρηση της Άστον Βίλα, εντός έδρας κόντρα στη Γουλβς. Οι γηπεδούχοι απείλησαν μόλις στο 3ο λεπτό όταν και ένα μακρινό σουτ του Γουότκινς κατέληξε στο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Έντεκα λεπτά αργότερα, η προσπάθεια του Λουίζ είχε την ίδια κατάληξη ενώ στο δεύτερο μέρος ο Σάις λίγο έλειψε να βάλει την Γουλβς μπροστά όταν από το ένα μέτρο έστειλε την μπάλα άουτ. Πλέον, η ομάδα του Σμιθ βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 38-27 και 40 βαθμούς.

Επιστρέφουν οι Ελ Γκάζι (επιθετικός), Τραορέ (επιθετικός) και Σανσόν (μέσος), αμφίβολοι οι Χάουζ (αμυντικός) και Γκρίλις (μέσος), σίγουρα εκτός για ακόμα μία αγωνιστική οι Γουέσλει (επιθετικός) και Κας (μπακ).