Νάπολι

Δεν τα κατάφερε ξανά η Νάπολι, αυτή τη φορά ήταν κάκιστη η απόδοση της και γνώρισε την δίκαιη ήττα με 3-1 εντός έδρας απο τη Μίλαν. Η Μίλαν ήταν καλύτερη στο πρώτο 20λεπτο, απείλησε ενώ πήρε προβάδισμα με το υπέροχο σε εκτέλεση με κεφαλιά γκολ του Ιμπραχίμοβιτς στο 20’. Η Νάπολι αντέδρασε, πίεσε, είχε καλή κυκλοφορία και σημαντικές φάσεις για να ισοφαρίσει. Η Μίλαν διεύρυνε το προβάδισμά της στο 54’ όταν ο Ρέμπιτς έδωσε την ασίστ για το 2ο γκολ του Ιμπραχίμοβιτς στο παιχνίδι ενώ στο 63’ η Νάπολι μείωσε σε 2-1 αξιοποιώντας ένα λάθος του Κεσί με σκόρερ τον Μέρτενς, όμως δύο λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μπακαγιόκο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάουγκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Πρώτη με έξι βαθμούς στον όμιλο η Σίτι σε τριπλή ισοβαθμία μετα τα διπλά σε Ριέκα και Σοσιεδάδ.

Εκτός ο στόπερ Ραχμάνι, ο ακραίος μπακ Χισάι και ο φορ Οσιμέν.

Bet Info - Νάπολι

3/5 over 2.5 εκτός έδρας πρόσφατα.

Ριέκα

Το παιχνίδι με την Ίστρα δεν πραγματοποιήθηκε και αν αναλογιστεί κανείς πως είχε προηγηθεί η διακοπή δύο εβδομάδων λόγω εθνικών ομάδων, η Ριέκα εχει πολύ καιρό να παίξει ποδόσφαιρο. Στη πέμπτη θέση στο πρωτάθλημα, στο -11 απο τη πρώτη Ντιναμό Ζάγκρεμπ ωστόσο με τρία παιχνίδια λιγότερα! Στην Ευρώπη πάντως η Ριέκα είναι απλά.. η ομάδα που συμπληρώνει τον όμιλο έχοντας μόνο ήττες με τα τελευταία ματς να είναι διαδικαστικά.

Εκτός ο τραυματίας επιθετικός Ριστόφσκι.