Νάπολι

Δεν εφησύχασε μετά τη σπουδαία νίκη επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης Λίβερπουλ και όντας συγκεντρωμένη σε όλη τη διάρκεια του εκτός έδρας παιχνιδιού με τη Λέτσε έφτασε στη νίκη με άνεση, όπως μαρτυρά το τελικό 1-4. Πρωταγωνιστής των παρτενοπέι ήταν ο νεοαποκτηθείς κι έμπειρος επιθετικός Γιορέντε που σημείωσε δύο τέρματα, το καρέ των γκολ συμπλήρωσαν ο Ινσίνιε από το σημείο του πέναλτυ και ο Ζιελίνσκι με ωραίο σουτ. Η Νάπολι μετά το πέρας των τριών πρώτων αγωνιστικών βρίσκεται στην τρίτη θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Ίντερ, συνεπώς απόψε θέλει τη νίκη και μόνο τη νίκη.

Tραυματίες είναι οι αμυντικοί Τονέλι και Μανωλάς.

Bet Info - Νάπολι

Η Νάπολι διαθέτει την καλύτερη επίθεση της Serie A με 13 τέρματα.

Κάλιαρι

Ανοιχτό - όπως άλλωστε αναμενόταν - το παιχνίδι της Κάλιαρι με την Τζένοα στη Σαρδηνία την προηγούμενη Παρασκευή, με όλα τα άξια λόγου συμβάντα να λαμβάνουν χώρα στο δεύτερο ημίχρονο. Με το ''καλημέρα'' στην επανάληψη ο Σιμεόνε άνοιξε το σκορ για τους ροσομπλού, οι οποίοι δεν βραχυκύκλωσαν όταν ισοφαρίστηκαν στο 83' αλλά με δύο γρήγορα τέρματα (ένα αυτογκόλ κι ένα γκολ του Ζοάο Πέδρο) πήραν τη δεύτερη σερί νίκη τους, πάλι με το ίδιο σκορ (3-1). Μετά από τις δύο ήττες στις πρώτες αγωνιστικές οι νησιώτες έχουν αρχίσει να ρολάρουν για τα καλά και πλέον αποκτούν και καλή ψυχολογία.

Κράνιο (Α), Ναιγκολάν (Μ) και Παβολέτι (Ε) δεν υπολογίζονται απόψε.