Ναντ

Μπήκε αποφασισμένη και έδειξε χαρακτήρα στην Τουλούζη, αφού προηγήθηκε με 1-0 μόλις στο 10', στο 18΄αν και ισοφαρίστηκε δεν τα έχασε, και στο 22' έγραψε το τελικό 2-1 αφού στο 2ο ημίχρονο άντεξε στην πίεση που άσκησαν οι βιολετί. Χάρη στο 2-1 η ομάδα του Κομπουαρέ βρίσκεται με το 1.5 πόδι στην παραμονή της, αφού στη χειρότερη ακόμη και με ήττα της με 1-0 καταφέρνει να διατηρηθεί στα μεγάλα σαλόνια.

Χωρίς φρέσκα προβλήματα η αποστολή της.

Bet Info - Ναντ

Στο Over 2.5 τα 7 τελευταία της.

Τουλούζ

Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 10' όμως αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 18', όμως ξανά στο 22' είδε τα καναρίνια να παραβιάζουν την εστία της, και παρά τις αρκετές ευκαιρίες που έχασε στο 2ο ημίχρονο, τελικά δεν απέφυγε την εντός έδρας ήττα με 2-1. Πλέον η ομάδα του Γκαράντ έχει αρκετά δύσκολο έργο, αφού χρειάζεται να βρει δύο τέρματα, για κάνει την έκπληξη και τελικά να πάρει την άνοδο.