Μπροντμπι

Δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα η Μπρόντμπι, στην έδρα της Σάλτσμπουργκ με 2-1 για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Φρεντέρκισεν, παρότι παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ούχρε στο 4ο λεπτό δίχως όμως να δείξει ανάλογο ανταγωνιστικό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος, δεχόμενη την ανατροπή. Στα του πρωταθλήματος, οι Δανοί συνέχισαν χωρίς νίκη καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στην έδρα της Οντένσε.

Εκτός και πάλι οι Μπορκέιετ (μέσος), Κάπις (μέσος), Γκρέβε (μέσος), Μίκελσεν (τερματοφύλακας) και Ρόστεντ (αμυντικός). Αμφίβολος ο μακροχρόνια απών Ριβέρος (αμυντικός).

Σάλτσμπουργκ

Προβλημάτισε στο πρώτο μέρος η Σάλτσμπουργκ που ωστόσο έδειξε καλύτερη εικόνα στο δεύτερο μέρος καταφέρνοντας να κάνει την ανατροπή απέναντι στην Μπρόντμπι. Ανέβασαν τις γραμμές οι Αυστριακοί μετά το 45ο λεπτό καταφέρνοντας να σκοράρουν δύο τέρματα με τους Αντεγέμι και Άαρονς στο 56ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα.  Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Γιάισλε είχε εύκολο έργο απέναντι στην Κλάγκενφουρτ την οποία και νίκησε με 3-1, εντός έδρας.

Συνεχίζουν εκτός οι Κοιτά (επιθετικός) και Βάλτσι (αμυντικός).