Μπρίστολ Σίτι

Έμεινε στο μηδέν εκτός έδρας απέναντι στην Ρόδεραμ και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές φάσεις και οι δύο ομάδες διαφύλαξαν κυρίως τις εστίες τους. Δεν διανύει την καλύτερη της περίοδο η Μπρίστολ καθώς βρίσκεται τέσσερις αγωνιστικές μακριά από την νίκη. Έχει πέσει βαθμολογικά στην 10η θέση με ρεκόρ 15-12 και 16 βαθμούς, παρόλα αυτά βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Σέφιλντ Γούενσντεϊ

Σημαντική εντός έδρας ισοπαλία απέσπασε η Σέφιλντ με αντίπαλο την δυνατή ομάδα της Γουέστ Μπρομ με τελικό σκορ το 2-2. Αν και προηγήθηκε με δύο γκολ στο ημίχρονο, η εμπειρία και η ποιότητα της Γουέστ Μπρομ δεν τους άφησε να πάρουν τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς μέσα στην έδρα τους. Στην 12η θέση βρίσκονται οι φιλοξενούμενοι με ρεκόρ 17-17 και 16 βαθμούς. Πρέπει να βελτιώσουν αρκετά πράγματα στην αμυντική τους λειτουργία αν θέλουν να ελπίζουν για την άνοδο μέσω πλέι οφ.