Μπρέσια

Συνάντηση με λίγες φάσεις και συγκινήσεις στο Φρίουλι, από την αρχή φάνηκε πως το παιχνίδι θα κριθεί στις λεπτομέρεις και στο ένα γκολ, όπως και ακριβώς έγινε. Σε μία επανάληψη της πρεμιέρας στη Σαρδηνία, οι νεοφώτιστοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και χάρη σε ένα αδύναμο σουτ του Ρομούλο επικράτησαν (0-1) της Ουντινέζε. Μεγάλη νίκη για τη Μπρέσια που δείχνει να έχει την πυγμή και τις δεξιότητας για να φτάσει στην εξασφάλιση της παραμονής, έστω κι αν είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα, ενώ μένει να αποκτηθούν και οι πρώτοι βαθμοί ενώπιον του κοινού της ομάδας.

Δεν υπολογίζεται ο Τορεγκρόσα (Ε).

Bet Info - Μπρέσια

3/4 under 1.5 στα παιχνίδια της Μπρέσια.

Γιουβέντους

Πήγε η ψυχή της στην Κούλουρη αλλά εν τέλει πανηγύρισε τη νίκη (2-1) επί της μαχητικής Ελλάς Βερόνα στο Allianz Stadium. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ σε μια φάση που είχαν πρώτα δύο δοκάρια, χάρη όμως σε ένα τυχερό σουτ του Ράμσει και μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Ρονάλτνο, οι πρωταθλητές έφτασαν στην ανατροπή μολονότι προς το τέλος ''τα χρειάστηκαν'' σε 2-3 επιθέσεις των Βερονέζων. Σε ρηχά νερά πάντως κινείται το συγκρότημα του Μαουρίσιο Σάρι που ψάχνει ακόμα τα πατήματα του στην επίθεση, ενώ σταθερές είναι οι απουσίες στα μετόπισθεν, ακολουθεί ακόμα ένα βατό θεωρητικά παιχνίδι με τη ΣΠΑΛ.

Θα απουσιάσουν ξανά οι Κόστα (Α), Κιελίνι (Α) και Ντε Σίλιο (Α), εκτός αποστολής ο Ρονάλντο (Ε).