Μπρέντφορντ

Από το κακό στο χειρότερο βαδίζει η Μπρέντφορντ. Ηττήθηκε στον πρώτο ημιτελικό από την Σουόνσι με 1-0 και πλέον καλείται να κάνει την ανατροπή σήμερα για να περάσει στον τελικό. Δεν ήταν καλή στο πρώτο ματς σαφώς επηρεασμένη από τις δύο γκέλες που είχαν προηγηθεί, οι οποίες και κόστισαν εν τέλει την απευθείας άνοδο. Στόχος είναι αρχικά η νίκη, έστω και με ένα γκολ, η οποία θα οδηγήσει το ματς τουλάχιστον στην παράταση και στη συνέχεια η διαφορά των 2+ τερμάτων που θα της δώσει το εισιτήριο για το Γουέμπλεϊ. Δυνατά αναμένεται να μπει από το ξεκίνημα του παιχνιδιού.

Ο αμυντικός Χένρι που αποβλήθηκε στο προηγούμενο ματς θα αγωνιστεί κανονικά καθώς η κάρτα του σβήστηκε. Έτσι, μοναδικός απών είναι ο Νίκος Καρέλης.

(4-3-3): Μάρτιν - Ντάλσγκααρντ, Γιάνσον, Πίνοκ, Χένρι - Μαρκόντες, Νόργκααρντ, Ντασίλβα - Εμπουεμό, Γουότκινς, Μπενράμα.

Bet Info - Μπρέντφορντ

Προέρχεται από 3/4 Under 2,5 και 3/4 φορές το 0-1 Γκολ.

Σουόνσι

Η Σουόνσι πλέει σε πελάγη ευτυχίας, καθώς με το 1-0 του πρώτου παιχνιδιού έχει αποκτήσει σαφέστατο προβάδισμα για την πρόκριση. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα είχε συνέχεια από το εκπληκτικό 1-4 επί της Ρέντινγκ που τής έδωσε και το τελευταίο εισιτήριο των πλέι οφς. Με ανεβασμένη ψυχολογία και με ένα δυνατό σερί νικών να τρέχει, έχει τη δυνατότητα να παίξει σήμερα για διάφορα αποτελέσματα, καθώς περνάει με ισοπαλία ή νίκη, ενώ ακόμα και με ήττα του ενός τέρματος έχει τη δυνατότητα να παίξει τις τύχες της στην παράταση. Θα πατήσει στην πολύ καλή της παρουσία εκτός έδρας ώστε να σκοράρει και να συνεχίσει να έχει το προβάδισμα.

Στους ήδη τραυματίες αμυντικούς Γουίλμοτ και Ρόντον, όπως και τον τερματοφύλακα Γούντμαν, προστίθεται ο μέσος Μπάιερς. Επιστρέφει από τιμωρία ο μπακ Νότον.

(3-4-1-2): Μάλντερ - Γκεχί, Χουρν, Καμπάνγκο - Ρόμπερτς, Γκράιμς, Φάλτον, Μπίντγουελ - Γκάλαχερ - Μπρίουστερ, Αγιού.