Μπρέντφορντ

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Μπρέντφορντ, στην έδρα της Άστον Βίλα, σκορ που καθορίστηκε από τα πρώτα δεκατρία λεπτά του αγώνα. Πιο συγκεκριμένα, ο Τόνι άνοιξε λογαριασμό στην μεγάλη κατηγορία στο 7ο λεπτό με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται έξι λεπτά αργότερα. Στο υπόλοιπο του ματς, οι δύο ομάδες έπαιξαν νωχελικά δίχως να υπάρξουν άλλες επικίνδυνες φάσεις. Αποκτήθηκε ως ελεύθερος ο Γιόργκενσεν (αμυντικός) και ως δανεικός ο Χαλίλ (επιθετικός).

Εκτός οι σημαντικοί Σόρενσεν (αμυντικός) και Ντασίλβα (μέσος).

Μπράιτον

Δεν έπιασε υψηλά στάνταρ η Μπράιτον η οποία ηττήθηκε, εντός έδρας, με 2-0 κόντρα στην Έβερτον. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο δίχως οι γηπεδούχοι να καταφέρουν ποτέ να μπορέσουν να πετύχουν κάποιο τέρμα, παρότι ήταν απειλητικοί προς την αντίπαλη εστία. Στα μεταγραφικά, η ομάδα του Πότερ ενισχύθηκε με τον ανερχόμενο Κουκουρέγια (αμυντικός) από την Χετάφε.

Αμφίβολος ο σημαντικός Κόνολι (μέσος). Σίγουρα εκτός οι βασικοί Μπερν (αμυντικός), Λάμπτει (μπακ) και οι αναπληρωματικοί Σέρπεν (τερματοφύλακας) και Λοκαντία (επιθετικός).