Μπραν

Έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι μακριά από τις νίκες η Μπραν η οποία αυτή την φορά πήρε σημαντική ισοπαλία στην έδρα της Μόλντε με 1-1. Μοιρασμένο το ματς σε γενικές γραμμές, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Γένσεν στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης για να έρθει η απάντηση στο 84ο λεπτό με γκολ του Τζέιμς από το σημείο του πέναλτι. Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Νίλσεν με ρεκόρ 17-15 και 22 βαθμούς.

Οριστικά εκτός ο Κάλσας (μέσος), δεν επηρεάζονται τα σχέδια του προπονητή.

Μιοντάλεν

Ισόπαλη αναδείχθηκε και η Μιοντάλεν, εντός έδρας απέναντι στην Βίκινγκ με 1-1. Καλύτερα έπαιξαν οι γηπεδούχοι οι οποίοι ωστόσο βρέθηκαν πίσω στο σκορ μετά από γκολ του Φρίντγιονσον στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης. Το επιθετικό ποδόσφαιρο απέδωσε καρπούς και έτσι, η Μιόνταλεν βρήκε απάντηση με γκολ του Σκρίβεν στο 54ο λεπτό. Στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Νίλσεν με ρεκόρ 18-24 και 12 βαθμούς.

Εκτός οι Γκούλντεν (μέσος) και Μπούκβε (τερματοφύλακας), δεν επηρεάζουν.