Μπράιτον

Ακόμα μία αγωνιστική που δεν ήρθε η νίκη για την Μπράιτον. Έχασε στην έδρα της Τσέλσι με 2-0 σε έναν αγώνα όπου είχε ελάχιστες καλές φάσεις να απειλήσει αφήνοντας τον αντίπαλο ανενόχλητο ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο να πραγματοποιήσει το παιχνίδι του. Πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-10 και με μόλις 6 βαθμούς. Ο Άγγλος προπονητής πρέπει να αλλάξει άμεσα την νοοτροπία της ομάδας του αν θέλει να ελπίζει σε σωτηρία στο τέλος της σεζόν.

Εκτός οι μακροχρόνιοι Τροσάρντ (μέσος), Ιζκιέρδο (επιθετικός) και Ντάφι (αμυντικός).

Τότεναμ

Ήττα ντροπή δέχθηκε η Τότεναμ για τον θεσμό του Τσάμπιονς Λιγκ, εντός έδρας από την Μπάγερν Μονάχου με τελικό σκορ το 2-7(!). Η ομάδα του Ποκετίνο μπορεί να προηγήθηκε στην αναμέτρηση ωστόσο από εκεί και έπειτα η αναμέτρηση άνηκε εξ’ ολοκλήρου στους φιλοξενούμενους που έκαναν πραγματικά ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, οι «πετινοί» αν και έπαιζαν με 10 παίκτες για περισσότερο από 60 λεπτά κατάφεραν να νικήσουν με 2-1, εντός έδρας την Σαουθάμπτον και πλέον βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-9 και 11 βαθμούς.

Λο Σέλσο (μέσος) και Σεσενιόν (μέσος) αναμένεται να λείψουν για ακόμα μία αγωνιστική χωρίς να επηρεάζουν.