Μπράιτον

Κυριάρχησε σε φάσεις και πρώτο μέρος ωστόσο αυτό δεν στάθηκε αρκετό για να «φύγει» με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας (1-1). Η Μπράιτον δεν δέχθηκε φάση στο πρώτο μέρος από τον αντίπαλο, μπήκε δυνατά στο δεύτερο σκοράροντας στο 54ο λεπτό με τον Μαουπάι ωστόσο εμφανίστηκαν τα συνήθης αμυντικά κενά τα οποία της κόστισαν καθώς η ισοφάριση ήρθε στο 76ο λεπτό με τον Ζαχά. Πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-25 και 20 βαθμούς.

Σταθερά εκτός ο αναπληρωματικός Ιζκιέρδο (μέσος).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Σέφιλντ, αυτή την φορά εντός έδρας με 2-0 απέναντι στην Άστον Βίλα. Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, ανέβασε «στροφές» στο δεύτερο με τον Φλεκ να σκοράρει δις στο 50ο και 73ο λεπτό χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του. Σταθερά στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Γουάιλντερ με ρεκόρ 21-16 και 25 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός και τιμωρημένος Φλεκ (μέσος).