Μπράιτον

Έμεινε για ακόμα ένα παιχνίδι χωρίς νίκη η Μπράιτον, το τέταρτο συνεχόμενο, καθώς αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0, στην έδρα της Φούλαμ. Ματς που είχε πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, σίγουρα θα μπορούσαμε να δούμε πολλά γκολ. Ωστόσο, οι δύο τερματοφύλακες βρέθηκαν σε εξαιρετική μέρα. Ο Σάντσεζ ήταν καθοριστικός καθώς έκανε καίριες επεμβάσεις, δίνοντας στην ομάδα του την ευκαιρία να κερδίσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Πλέον, η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 15-21 και 11 βαθμούς.

Επιστρέφει ο βασικός Λάμπτει (μπακ), εκτός συνεχίζουν οι αναπληρωματικοί Αντουάν (επιθετικός) και Ιζκιέρδο (επιθετικός).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Παρουσίασε βελτιωμένη εικόνα ωστόσο η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε για ακόμα μία αναμέτρηση να αποφύγει την ήττα, αυτή την φορά με 3-2 εντός έδρας, απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Προηγήθηκε στο σκορ με τον ΜακΓκόλντρικ να εκμεταλλεύεται το λάθος του Χέντερσον στο 5ο λεπτό ωστόσο η ανατροπή ήρθε πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, δέχθηκε ξανά γκολ ενώ μείωσε προσωρινά με τον ίδιο παίκτη στο 87ο λεπτό δίχως περαιτέρω αντίδραση. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Γουάιλντερ με ρεκόρ 7-24 και μόλις έναν βαθμό.

Οριστικά εκτός οι σημαντικοί Μπράιαν (αμυντικός) και Ο'Κόνελ (αμυντικός), 50-50 του ΜακΜπέρνι (επιθετικός), θα απουσιάσει ο σημαντικός Μπέργκε (μέσος).