Μπράιτον

Έχασε πολλές ευκαιρίες αλλά στάθηκε και τυχερή την ίδια στιγμή η Μπράιτον η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Λίβερπουλ. Έχασε την ευκαιρία στο 20ο λεπτό να ανοίξει το σκορ καθώς ο Μοπέ αστόχησε από την άσπρη βούλα, κατάφερε ωστόσο να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 93ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκρος. Ακυρώθηκαν δύο γκολ στην ομάδα του Κλοπ, αμφισβητούμενο το πέναλτι που κερδήθηκε στο τέλος, πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-16 και 10 βαθμούς.

Οριστικά εκτός ο σημαντικός Λαλάνα (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Αντουάν (επιθετικός). Επιστρέφει ο Λάμπτει (μπακ), αντιμετώπισε κάποια μικροπροβλήματα ωστόσο αναμένεται να είναι στην αποστολή ο Μοπέ (επιθετικός). Εκτός συνεχίζουν οι Ιζκιέρδο (επιθετικός) και Γουόλτον (τερματοφύλακας).

Σαουθάμπτον

Τέλος στο αήττητο σερί για την Σαουθάμπτον που ηττήθηκε εντός έδρας με 3-2 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αν και είχε το «πάνω χέρι» στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Μπέντναρεκ και Γουόρντ Πράους, έδειξε πολύ κακό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος με την ανατροπή να έρχεται στο 92ο λεπτό. Σταθερά στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Χάσενχατλ με ρεκόρ 19-16 και 17 βαθμούς. Πολύ καλή η παρουσία μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα για τους «άγιους» που όπως φαίνεται, και φέτος θα καταφέρουν να παραμείνουν στην κατηγορία με ευκολία.

Οριστικά εκτός για ακόμα ένα ματς ο αναπληρωματικός Σαλίσου (μέσος), επιστρέφει ο σταρ Ινγκς (επιθετικός), 50-50 για Ρέντμοντ (μέσος).