Μπράιτον

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, η Μπράιτον αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στη Γουέστ Χαμ. Υπήρξαν γενικότερα φάσεις από τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Γουέλμπεκ στο 84ο λεπτό δεχόμενη ωστόσο την ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα. Κατάφερε να παραμείνει και τη φετινή χρονιά στην ίδια κατηγορία η ομάδα του Πάρκερ που βρίσκεται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-42 και 38 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Λάμπτει (μπακ), Μοπέ (επιθετικός) και Μαρτς (μέσος). Αμφίβολοι οι Αντουάν (επιθετικός), Πρόπερ (μέσος) και Φέλτμαν (αμυντικός).

Μάντσεστερ Σίτι

Έπαιξε με αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα η Μάντσεστερ Σίτι η οποία ωστόσο κατάφερε να επιστρέψει στα τρίποντα, στην έδρα της Νιουκάστλ με 4-3. Πήρε φανέλα βασικού από τον Γκουαρντιόλα ο Κάρσον που είχε να αγωνιστεί στην Premier League οχτώ χρόνια, πέτυχε χατ τρικ ο Τόρες με το ένα από αυτά τα γκολ να είναι ένα εξαιρετικό τακουνάκι, οι «πολίτες» παραμένουν και θα παραμείνουν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 76-29 και 83 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Ντε Μπρούινε (μέσος) και ο Αγκουέρο (επιθετικός).